Sklep Internetowy:605 515 185, 34 307-04-56
ul. Sobieskiego 5, 42-217 Częstochowa
Kategorie
Aktualności

Królak Stanisław

Stanisław Królak (ur. 26 stycznia 1931 w Warszawie, zm. 31 maja 2009) - polski kolarz szosowy, trener kolarski. Pierwszy polski zwycięzca Wyścigu Pokoju w 1956.

źródło internet, wikipedia, sport.pl

więcej

Stanisław Szozda

Stanisław Szozda handlowiec, jeden z najzdolniejszych szosowców polskich, zwycięzca Tour de Pologne i Wyścigu Pokoju, złoty, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata, członek "srebrnej drużyny" na IO w Monachium (1972) i Montrealu (1976).

źródło PZKol

więcej

Tour of Estonia 2013

Krótkim etapem i czasówką rozpoczął się Tour of Estonia, w którym walczą między innymi kolarze BDC MarcPol, CCC Polsat Polkowice i Wibatech-Brzeg. Na pierwszym odcinku jako drugi finiszował Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol). Szybszy od Polaka był tylko Leonid Krasnov (Rusvelo).

źródło kolarstwo.s24.pl

więcej

Bałtyk Karkonosze Tour 2013

Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) wygrał ośmioetapowy kolarskich wyścig Bałtyk Karkonosze Tour. Końcowe zwycięstwo zapewnił sobie na przedostatnim etapie – jeździe na czas pod górę, w której był zdecydowanie najszybszy. Ostatni odcinek wyścigu, z Piechowic do Karpacza, zwycięsko zakończył Paweł Cieślik (Bank BGŻ).

Informacja prasowa BGŻ ProLiga

więcej

Włoszczowska nie zwalnia tempa . Ponownie druga!!!

Maja Włoszczowska nie zwolniła tempa i po raz drugi z rzędu wywalczyła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata. W czeskiej miejscowości Nove Mesto mogła nawet wygrać, ale zaliczyła upadek na ostatnim zakręcie.

źródło pro-cycling.pl

więcej

Vincenzo Nibaldi w 70 Tour de Pologne

Świeżo upieczony triumfator Giro d`Italia – Vincenzo Nibali, zapowiedział swój start w tegorocznej odsłonie Tour de Pologne. Swój przyjazd do Polski anonsował także Luis Leon Sanchez.

źródło naszosie.pl

więcej

Koniec Giro. Świetny start Polaków.

Zwycięzcą 96. edycji Giro d`Italia został Vincenzo Nibali (Astana). Wyścig dookoła Włoch był szczególnie szczęśliwy i udany w wykonaniu Polaków. Aż dwójka naszych ukończyła imprezę w pierwszej dziesiątce!

żródło kolarstwo24.pl

więcej

Wywiad z założyciel i właścicielem firmy Kross Zbigniewem Sosnowskim

Dwaj znajomi mają fajne firmy, ale co z tego? Córka jednego nie chce sukcesji. Syn drugiego wyjechał za granicę, biznes ojca go nie obchodzi. Ja synów szykowałem do tej pracy od małego - mówi Zbigniew Sosnowski, założyciel firmy Kross, czołowego producenta rowerów w Europie.

źródło polskanarowery.pl

więcej

Wiadomości z blogu Przemysława Niemca

Wolałbym opowiadać kiedyś wnukom, że wygrałem na Galibier, ale o trzecim miejscu może też będą chciały posłuchać. Tablicy Pantaniego nawet wczoraj nie widziałem, ale i bez niej wiem, jakie to miejsce. To dla mnie bardzo ważny wynik. Francuskie podjazdy trochę znam, jechałem w miarę spokojnie, nie spalałem się i wyszło dobrze

źródło przemyslawniemiec.blogspot.com

więcej

Niemiec: Podium dla Scarponiego. WYWIAD

- Na pewno nie śpię spokojnie. Ci, którzy w klasyfikacji generalnej są za mną, są równie mocni co czołowa piątka - mówi o swoich szansach na utrzymanie piątego miejsca w klasyfikacji generalnej Giro d'Italia Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), najlepszy z Polaków.