533 403 405
Sklep Internetowy:605 515 185, 34 307-04-56
Sklep stacjonarny531 551 140
Serwis:733 321 109
sklep@erowery.pl
ul. Sobieskiego 5, 42-217 Częstochowa
Porady rowerowe

Rozmiar opon rowerowych

Wielkość opon jest parametrem, który wpływa nie tylko na sam komfort, ale także na stabilność jednośladu. Ma także wpływ na wydajność jazdy. Jeśli nie wiesz, jakie opony wybrać oraz jak sprawdzić rozmiar koła w rowerze, zapoznaj się z naszym artykułem!więcej

Jaki rower dla 9–10-latka?

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, dlatego wybierając wielkość roweru, należy kierować się nie tylko wiekiem, ale przede wszystkim wzrostem. W wieku 9-10 lat dzieci mają przeciętnie od 125 do 150 cm, a więc rozpiętość jest bardzo duża. Jeśli chcesz dobrać rower dla dziecka, zapoznaj się z naszymi wskazówkami!


więcej

Rozmiar ramy roweru - jak wybrać odpowiedni?

Wybór odpowiedniego rozmiaru ramy roweru jest niezwykle ważny dla komfortu jazdy, ponieważ ma duże znaczenie dla uzyskania ergonomicznej i wygodnej pozycji ciała. Co więcej, przekłada się również na efektywność pedałowania. Właściwy dobór ramy, szczególnie w przypadku rowerów wyczynowych i przeznaczonych do jazdy w ekstremalnych warunkach, może wpływać na poziom bezpieczeństwa. Sprawdź, jaka rama będzie najlepsza dla Ciebie!
więcej

Jak wyregulować przednią przerzutkę?

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak samodzielnie wyregulować przerzutkę przednią w rowerze. Czynność ta może wydawać się skomplikowana, ale dzięki odpowiednim informacjom i odrobinie cierpliwości z pewnością sobie z tym poradzisz!więcej

Jak ustawić licznik rowerowy?

Licznik rowerowy to urządzenie, dzięki któremu możesz uzyskać wiele informacji związanych z przebiegiem trasy. Sprawdzi się szczególnie jeśli jeździsz na rowerze nie tylko dla przyjemności, ale jest to dla Ciebie forma treningu — pozwoli kontrolować Twoje wyniki i obserwować progres.
więcej

Jaki rower górski wybrać?

Rower górski to jeden z najpopularniejszych rodzajów rowerów, przystosowany do jazdy w trudnych warunkach. Sprawdzi się doskonale na leśnych trasach czy górskich szlakach, ale nie tylko — z pewnością wybierzesz taki typ roweru górskiego, który będzie odpowiadać Twoim potrzebom.
więcej

Przyczyny drętwienia rąk podczas jazdy na rowerze

Jazda na rowerze to jedna z popularniejszych aktywności fizycznych wśród Polaków. To zajęcie, które poprawia kondycję fizyczną, a także korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Niemniej jednak rowerzyści mogą doświadczać niekomfortowego zjawiska, jakim jest drętwienie rąk na rowerze. Mrowienie w dłoniach podczas wykonywania tej aktywności może być spowodowane wieloma czynnikami, które wymienimy w tym tekście.więcej

Najskuteczniejsze sposoby pozbycia się starych opon rowerowych i gdzie je wymienić?

Wymiana ogumienia w rowerze należy do istotnych aspektów dbania o bezpieczeństwo podczas jazdy. Niewiele osób wie jednak, w jaki sposób ocenić przydatność ogumienia do dalszego eksplorowania terenu oraz gdzie wyrzucić stare opony rowerowe. W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie niepewności związane z omawianym zagadnieniem.


więcej

Jak się przygotować do przejechania pierwszych 100 km na rowerze?

Jazda rowerem to aktywność fizyczna, która sprzyja zdrowiu i spalaniu kalorii, a jednocześnie dostarcza niezapomnianych wrażeń. Jednym z największych wyzwań dla każdego rowerzysty jest pokonanie dystansu pierwszych 100 km na rowerze. To nie tylko próba wytrzymałości, ale także niezwykle ekscytujące doświadczenie, na które potrzeba odpowiedniego przygotowania. Jakie kroki należy podjąć, aby z sukcesem przejechać swoją pierwszą setkę na rowerze? Zapraszamy do lektury.


więcej

26 czy 29 cali? A może 27,5? O dylematach kolarzy górskich. U nas profesjonalna porada, zapraszamy erowery.pl

Jeśli planujesz zakup roweru górskiego z pewnością staniesz przed dylematem - koła 26 czy 29 cali? A gdzie w tym wszystkim są te 27,5-calowe? Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. To trochę jak dyskusja na temat polityki i głosowania na tę czy inną partię. Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi - ta opcja jest dobra, ta zła. Postaramy się więc naświetlić różne aspekty każdego z rozwiązań.


źródło: http://polskanarowery.sport.pl

więcej

Pierwsza strona Poprzednia strona 1 2 Następna strona Ostatnia strona

Dział poświęcony będzie poradom rowerowym

Dane do przelewów

KM-Sport Krzysztof Mermer
ul. Sobieskiego 5
42-200 Częstochowa
Santander Polska S.A
35 1090 1795 0000 0001 5721 9406