Sklep Internetowy:605 515 185, 34 307-04-56
sklep@erowery.pl
ul. Sobieskiego 5, 42-217 Częstochowa
Kategorie
Włoszczowska nie zwalnia tempa . Ponownie druga!!!

Maja Włoszczowska nie zwolniła tempa i po raz drugi z rzędu wywalczyła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata. W czeskiej miejscowości Nove Mesto mogła nawet wygrać, ale zaliczyła upadek na ostatnim zakręcie.

Wyścig rozegrał się między Włoszczowską, Tanją Zakelj, Catharine Pendrel, Alexandrą Engen i Evą Lechner. Jako pierwsza z tej grupki odpadła Engen. Na przedostatnim okrążeniu Zalekj zaatakowała, odrywając się od swoich rywalek. Później jednak upadła na zjeździe i dojechała do niej Włoszczowska. W dwójkę dojechały do ostatnich metrów, gdzie tym razem to Polka się przewróciła i straciła szansę na sprinterską walkę. Słowenka wjechała na metę pierwsza, a srebrna medalistka z Pekinu była druga, z 19-sekundową stratą. Trzecie miejsce wywalczyła Pendrel. 18. i 19. miejsce zajęły odpowiednio Anna Szafraniec i Aleksandra Dawidowicz. 29. była Katarzyna Solus-Miśkowicz, a 39. Paula Gorycka.

Po dwóch edycjach Pucharu Świata Włoszczowska jest na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej, z taką samą liczbą punktów (400) co liderka, Zakelj.

W rywalizacji mężczyzn kolejny dobry występ zaliczył Marek Konwa, który zajął najwyższe miejsce w PŚ w swojej karierze - 14. 45. lokatę zajął Kornel Osicki, a Rafał Alchimowicz, Marcin Kawalec, Paweł Wojczal nie zostali sklasyfikowani (strata okrążeń). Młodszy brat Marka Konwy, Piotr, uplasował się na 13. miejscu w zmaganiach juniorów. Adrian Siarka był 40., Kamil Małecki 55., Łukasz Winiarski 75., Jakub Zamroźniak 80., a Patryk Adamkiewicz 86. Olaf Małek i Mateusz Banaś nie zostali sklasyfikowani (strata okrążeń), a Łukasz Szymczuk wycofał się z rywalizacji.

W wyścigu orlików żaden z biało-czerwonych - Bartłomiej Wawak i Maciej Jeziorski - nie dojechał do mety. Ich rówieśniczka Monika Żur była 23. w wyścigu kobiet. Stefania Staszel nie została sklasyfikowana, a Aleksandra Podgórska i Sabina Zamroźniak musiały się wycofać.\