Sklep Internetowy:605 515 185, 34 307-04-56
sklep@erowery.pl
ul. Sobieskiego 5, 42-217 Częstochowa
Kategorie
Grega Bole wygrał królewski etap Grodów

33432.jpgGrega Bole (Vini Fantini) wygrał królewski etap 49. edycji Szlakiem Grodów Piastowskich na trasie Świdnica - Dzierżoniów liczący niespełna 157 km i został liderem wyścigu.

Drugie miejsce na mecie 1. etapu zajął Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), a trzeci był Josef Benetseder (Tirol Cycling Team).

Na mecie w Dzierżoniowie finiszowało 8 kolarzy, a wśród nich dwóch Polaków. 4. miejsce zajął Antonio Santoro (Meridiana), 5. był Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), 6. Silvio Herklotz (Team Stolting), 7. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) i 8. Jan Hirt (Etixx).

42 sekundy później peleton na metę przyprowadził Thomas Koep (Team Stolting).

Na ostatnich kilometrach czołówkę goniła grupa, w której przewodzili dwa kolarze BDC MarcPol - Kamil Gradek i Paweł Bernas, ale nie udało im się doścignąć czołówki.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Kadry Polski był 15. Bartosz Warchoł, BDC MarcPol - 18. Kamil Gradek, ActiveJet Team - 20. Michał Podlaski, Mexller - 40. Kamil Zieliński, Wibatech Fuji Żory - 58. Krzysztof Tracz.

Do rywalizacji nie wystartował Łukasz Wiśniowski (Etixx), a Adrian Tekliński (Polska) nie ukończył rywalizacji - miał bardzo nieprzyjemną kraksę i jak powiedział taką, jakiej jeszcze w karierze nie doświadczył. Zawodnik powiedział, że przy prędkości około 60 km/h spadł mu łańcuch w momencie, kiedy stawał na pedały.

W klasyfikacji generalnej przewodzi Bole. Rebellin traci do niego 4 sekundy, a 6 Benetseder. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest 5. Mateusz Taciak ze stratą 10 sekund. Tyle samo do lidera traci 6. Marek Rutkiewicz. W pierwszej "10" jest także 9. Paweł Bernas - 47 sek. straty i 10. Kamil Gradek - 50 sek. straty (obaj BDC MarcPol).

Bole prowadzi także w klasyfikacji punktowej wyścigu, ale podczas 2. etapu w koszulce lidera tego zestawienie wystartuje Rebellin - Bole pojedzie w koszulce lidera. Liderem klasyfikacji górskiej jest Marek Rutkiewicz, klasyfikacji młodzieżowej kolega Herklotz, a w klasyfikacji drużyn przewodzi CCC Polsat Polkowice.