533 403 405
Sklep Internetowy:605 515 185, 34 307-04-56
Sklep stacjonarny531 551 140
Serwis:733 321 109
sklep@erowery.pl
ul. Sobieskiego 5, 42-217 Częstochowa
Kategorie
Dookoła Algarve. Drugi i trzeci etap Kwiatkowskiego.

DRUGI ETAP:

31551.jpgMichał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) po raz kolejny swoim zwycięstwem pokazał, że ten rok może należeć właśnie do niego. Tak Polak podsumował swoje zwycięstwo na czasówce w Volta ao Algarve.

W roku ubiegłym Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce w generalce portugalskiego wyścigu. Jutro stanie przed szansą utrzymania (lub powiększenia) przewagi nad najgroźniejszymi konkurentami. Etap z dwukrotnym podjazdem pod Alto do Malhao powinien rozstrzygnąć tegoroczną edycję Volta ao Algarve. Tak całą sytuację opisuje sam „Kwiato”:

„Dzisiaj od samego początku złapałem swój właściwy rytm. Rano przejechaliśmy trasę czasówki, ze szczególnym uwzględnieniem technicznej końcówki. Mój Specialized był dziś doskonały, a treningi czasowe przeprowadzone na torze w Walencji i na Majorce przyniosły super efekty. To była moja pierwsza czasówka w tym roku i naprawdę czułem sporą różnicę.

Trzeba pamiętać, że jutro też jest dzień. Dwukrotnie w swojej karierze podjeżdżałem pod Alto do Malhao i wiem, czego mogę się spodziewać po tym wzniesieniu. Myślę, że najtrudniej będzie powstrzymać Alberto Contadora i Rui Costę. Wierzę, że wspólnie z kolegami utrzymamy koszulkę lidera. Z niecierpliwością czekam na kolejne wyzwania.”

 

TRZECI ETAP:

31550.jpgMichał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu dookoła portugalskiej prowincji Algarve, jazdę indywidualną na czas z Vila do Bispo do Sagres, i umocnił się na prowadzeniu. To jego drugie z rzędu etapowe zwycięstwo.

Na trasie długości 13,6 km Kwiatkowski wyprzedził o 11 sekund Włocha Adriano Maloriego (Movistar) oraz o 13 sekund kolegę z drużyny, trzykrotnego mistrza świata w tej konkurencji Niemca Tony'ego Martina.

Przewaga Polaka nad drugim w klasyfikacji generalnej dwukrotnym zwycięzcą Tour de France Hiszpanem Alberto Contadorem (Tinkoff-Saxo) wzrosła do 32 sekund. Trzeci jest mistrz świata ze startu wspólnego z Florencji Portugalczyk Rui Costa (Lampre-Merida), który traci 38 sekund.

W środę Kwiatkowski zwyciężył w miejscowości Monchique po samotnej ucieczce. Torunianin ma już na koncie w tym sezonie trzy sukcesy. 11 lutego wygrał wyścig Trofeo Serra de Tramuntana na Majorce.

W silnie obsadzonej etapówce w Algarve startuje, oprócz Kwiatkowskiego, trzech Polaków: jego kolega z belgijskiej ekipy Michał Gołaś, Rafał Majka (Lampre-Merida) oraz Karol Domagalski (Caja Rural).

_______________________________________

źródła: http://naszosie.pl , http://www.sport.pl

Dane do przelewów

KM-Sport Krzysztof Mermer
ul. Sobieskiego 5
42-200 Częstochowa
Santander Polska S.A
35 1090 1795 0000 0001 5721 9406