34 361 16 71
Sklep Internetowy:34 361 16 71, 605 515 185
Sklep Stacjonarny Scott i Kross:531 551 140
Serwis:34 367 10 20
info@erowery.pl
ul. Sobieskiego 5, 42-217 Częstochowa
Menu
Wkład suportu Token BB841T-41TBT Ceramic BB86/BB92 Shimano
Cena: 505,00 PLN 454,50 PLN PLN
Kod produktu: 59996
Wysyłka od
10,00 PLN
carrier
Czas realizacji: 3-6 dni
Sprawdź system ratalny
Promocja
Karta rabatowa Karta rabatowa
zobacz ile możesz zaoszczędzić

Wkład suportu Token BB841T-41TBT Ceramic BB86/BB92 Shimano

Bardzo wysokiej klasy suport wykonany w taki sposób aby zminimalizować skrzypienie oraz optymalnie chronić łożyska. Suport ten nie tylko doskonale rozwiązuje problem z hałasem ale również usztywnia oś korby czyniąc nasz napęd jeszcze wydajniejszym.
NINJA  - to nowa seria naprawdę komponentów najwyższej jakości. Wszystko dopracowane perfekcyjnie w celu osiągnięcia najwyższej wydajności.

Rama: BB86, BB89.5 & BB92
Korby: Shimano (24mm)
Łożyska: TBT (ceramiczne)
Waga: 100g / set

Aby suport pracował z korbą SRAM GXP należy zakupić adapter R231 pod szosę lub R232 pod MTB


Suport ten możemy przykręcić za pomocą standardowych kluczy Shimano Hollowtech II. W przypadku tych suportów przydatne są dwa klucze. Przed montażem prosimy o zapoznanie się z rysunkiem technicznym oraz z filmem do którego link znajduje się poniżej.

41.jpg

manual_41.jpg

 

waski_1.jpg

1. Wygląd.
Produkty TOKEN charakteryzują się niepowtarzalnym wzornictwem. Firma niesamowicie dba, aby jej produkty były jedyne w swym rodzaju. Również NINJA już od pierwszego spojrzenia zwraca uwagę na swoją wyjątkowość.

jninja.jpg
TF4630.jpg

2. Waga
Ok 100 g  (dla BB841T-41) - czyni go jednym z najlżejszych suportów tego typu na rynku
Porównaliśmy ją z innymi suportami, które mają podobna konstrukcję (miski są ze sobą skręcane na sztywno).

3. Łożyska
Łożyska TBT spełniają wymogi ABEC 5 – taka klasa łożyska sprawia, że toczą się one niesamowicie lekko. Konstrukcja TBT zapewnia również ponadprzeciętną trwałość.

tbt01.jpg

 

 


W tańszych rozwiązaniach NINJA stosuje łożyska Premium. Charakteryzują się one również wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia.

W tańszych rozwiązaniach NINJA stosuje łożyska Premium. Charakteryzują się one również wysoką trwałością i niskimi oporami toczenia

4. Łatwa wymiana łożysk.
W suportach NINJA łożyska daje się łatwo wymienić. Praktycznie bez wyciągania suportu z ramy. Jest to spora oszczędność i udogodnienie jeśli łożyska zostaną wyeksploatowane.

efoto_001.jpg

5. Innowacyjna obudowa miski suportu.
Wykonana z niezwykłą precyzją (tolerancja 0.05mm) ze specjalnego tworzywa obudowa, posiada rewelacyjne właściwości. Materiał ten jest specjalną mieszanką tworzywa sztucznego i włókna. Tworzy on materiał kompozytowy, który doskonale podaje się precyzyjnej obróbce. Suporty konkurencji obudowę maja wykonaną najczęściej z stopów aluminium co prócz wagi ma kilka istotnych wad wiążących się z precyzją dopasowania do ramy. Stopy aluminium doskonale sprawdzają się w suportach wkręcanych jednak w konstrukcjach typu Press-fit nie jest to dobre rozwiązanie. Kompozyt użyty w suportach NINJA okazał się strzałem w dziesiątkę. Jego struktura pozwala na doskonałe dopasowanie się do ramy przez co znikają typowe problemy z jakimi borykają się suporty Press-fit. NINJA jest niesamowicie cicha, bez trzasków i innych dźwięków.

tf24.jpg
TF37_1.jpg

6. Montaż
Łatwy i bezproblemowy. Aby miski można było równo i bezpiecznie skręcić gwint został specjalnie wyrównany i przygotowany aby nie było możliwości jego uszkodzenia.


7. Uszczelnienie
Suporty NINJA to jedne z lepiej uszczelnionych suportów na rynku. Główną barierą dla wody jest „dekielek” przykrywający łożysko. Składa się on z gumowej uszczelki, która specjalnie ukształtowana chroni wnętrza przed wodą zapewniając minimalne opory toczenia. Pokryty jest on również miękką gumową mieszanką, która spełnia rolę uszczelki. Skręcona korba przylegając do tej powierzchni doskonale się uszczelnia.

Dodatkową ochroną jest również dobre uszczelnienie samych łożysk.

foto_vs_03.jpg

 

Woda nie ma łatwo aby przedostać się do wnętrza suportu. Nie zapominajmy jednak, że nie ma rzeczy niezniszczalnych i np. myjki ciśnieniowe robią swoje ;-(.  Suportu NINJA są jednak łatwe do przeglądu co powinno skutkować długowiecznością niespotykaną wśród suportów konkurencji.

foto_vs_04.jpg


Dekielki te są dostępne jako część zamienna

 

foto_vs_06.jpg

8. Bezpośredni kontakt łożyska z osią korbowodu zapewnia najlepsze przenoszenie siły, jest mniej elastyczne, bardziej trwałe.

schemat.jpg

 

9. Shimano & SRAM
W łatwy sposób możemy przystosować suport do pracy ze standardem SHIMANO lub SRAM GXP. Służy do tego dokładnie dopasowany i precyzyjny adapter

adapter.png

93512.png
"Firma TOKEN jest producentem bardzo wysokiej jakości produktów za rozsądną cenę. Jesteśmy pewni iż komponenty TOKEN’a  spełniają wymagania najbardziej wymagających klientów. Ich jakość i trwałość stawia firmę TOKEN wśród najlepszych producentów komponentów rowerowych na światowym rynku."Producent zastrzega sobie prawo do zmiany elementów specyfikacji w odniesieniu do wszystkich produktów.

93749.png


Dane do przelewów

KM-Sport Krzysztof Mermer
ul. Sobieskiego 5
42-200 Częstochowa
ING
93 1050 1142 1000 0090 7744 3415