ul. Sobieskiego 5
42-200 Częstochowa

ING 93 1050 1142 1000 0090 7744 3415

MŚ w triathlonie: tytuł dla Brytyjki Stanford

Brytyjka Non Stanford zdobyła złoty medal mistrzostw świata w triathlonie. Wygrała w Londynie ostatnią rundę cyklu i w klasyfikacji generalnej wyprzedziła rodaczkę Jodie Stimpson oraz Niemkę Anne Haug.

Przed sobotnimi zawodami Stanford (wcześniej wywalczyła mistrzostwo globu do lat 23) zajmowała trzecie miejsce, ze stratą 13 punktów do Amerykanki Gwen Jorgensen i pięciu do Haug.

W angielskiej stolicy Stanford była najlepsza, a za nią linię mety minęły, ze stratą odpowiednio 25 i 28 s, Irlandka Aileen Reid i Australijka Emma Moffatt. Haug słabo popłynęła (prawie dwie minuty wolniej niż Brytyjka na 1,5 km) i była dopiero 35., zaś Jorgensen w ogóle nie ukończyła rywalizacji, bowiem przewróciła się w wyścigu kolarskim na 40 km.

Agnieszka Jerzyk (Klub Sportowy Real 64-sto Leszno) sklasyfikowana została w sobotę na 31. pozycji. W klasyfikacji końcowej Polka zajęła 41. miejsce.

W niedzielę do zmagań przystąpią mężczyźni. Po siedmiu rundach na czele są brytyjscy bracia Brownlee: mistrz olimpijski z 2012 roku Alistair ma w dorobku 3140 pkt, a Jonathan 3085. Trzeci jest Hiszpan Javier Gomez 3020.