Sklep Internetowy:605 515 185, 34 307-04-56
sklep@erowery.pl
ul. Sobieskiego 5, 42-217 Częstochowa
Wiadomości ze świata

PŚ MTB: 14 Polaków na starcie

14 naszych reprezentantów wystartuje w ostatniej edycji Pucharu Świata w kolarstwie górskim, który odbędzie się w norweskim Hafjell. Największe nadzieje wiążemy oczywiście z występem Mai Włoszczowskiej.

źródło: s24.pl

więcej

MŚ w kolarstwie górskim. Srebrny medal Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim w Pietermaritzburg w RPA. Złoty wywalczyła mistrzyni olimpijska z Londynu Francuzka Julie Bresset, która wyprzedziła Polkę o 5 s.

źródło: sport.pl

więcej

MŚ MTB: Wygrana Schurtera, Konwa 16.

Szesnaste miejsce w wyścigu elity XCO na mistrzostwach świata w Pietermaritzburgu wywalczył Marek Konwa. Konwa powtórzył tym samym wynik Kasi Solus-Miśkowicz, która identyczny rezultat uzyskała w wyścigu kobiet, gdzie po srebro sięgnęła Maja Włoszczowska.

więcej

Szeroki skład Polski na MŚ elity mężczyzn

Niedawno Międzynarodowa Unia Kolarska poinformowała, że Polska będzie mogła wystawić aż 9 zawodników w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn w mistrzostwach świata. Teraz PZKol przedstawia szeroką kadrę, z której wybrana będzie ostateczna "9".

Evans, Porte i Gerrans liderami Australii na MŚ

W szerokiej kadrze reprezentacji Australii na zbliżające się Mistrzostwa Świata we Florencji znalazło się miejsce dla czternastu zawodników. Pewnymi udziału w światowym czempionacie mogą być tacy kolarza jak Cadel Evans (BMC Racing Team), Simom Gerrans (Orica-GreenEdge) oraz Richie Porte (Team Sky).

Z nominacji zadowolony jest przede wszystkim Gerrans, który ma nadzieję na złoty medal we Włoszech.

- Florencja to mój cel numer jeden w tym sezonie i tak było od początku roku. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy, aby optymalnie przygotować się do tego wyścigu i ze swoich poczynań jestem jak najbardziej zadowolony. Będę jednym z liderów kadry, co mnie na pewno cieszy, ale nie jest powiedziane, że zajmę najwyższą lokatę z nas wszystkich. Oprócz mnie pewni udziału w Mistrzostwach są Porte oraz Evans, to także mocni zawodnicy, których na tej trasie stać na świetny wynik. Mam nadzieję, że któryś z nas wywalczy medal, ja celuję w złoto - zapowiada Gerrans.

Źródło: "s24.pl"

1238 km KOLARSKICH EMOCJI Z WŁOCH DO POLSKI

Jubileuszowy, 70. Tour de Pologne UCI World Tour to siedem emocjonujących etapów i 1238 km z Trentino do Polski, z Rovereto do Krakowa. To także 1238 km niesamowitych kolarskich emocji, podsycanych zwycięstwami i wysiłkiem czołowych kolarzy globu i nowych wschodzących gwiazd światowego peletonu.

więcej

Konkurs Scott Tour de France

Z okazji Tour de France stacja telewizyjna Eurosport we współpracy z firmą Scott zorganizowała konkurs z fantastycznymi nagrodami. Do zgarnięcia są okulary, czapeczki, torby rowerowe i UWAGA: NOWIUTEŃKI SCOTT FOIL 15!!!

Chętnych do udziału w konkursie zapraszamy pod adres na facebooku: klik

Tour of Estonia 2013

Krótkim etapem i czasówką rozpoczął się Tour of Estonia, w którym walczą między innymi kolarze BDC MarcPol, CCC Polsat Polkowice i Wibatech-Brzeg. Na pierwszym odcinku jako drugi finiszował Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol). Szybszy od Polaka był tylko Leonid Krasnov (Rusvelo).

źródło kolarstwo.s24.pl

więcej

Bałtyk Karkonosze Tour 2013

Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) wygrał ośmioetapowy kolarskich wyścig Bałtyk Karkonosze Tour. Końcowe zwycięstwo zapewnił sobie na przedostatnim etapie – jeździe na czas pod górę, w której był zdecydowanie najszybszy. Ostatni odcinek wyścigu, z Piechowic do Karpacza, zwycięsko zakończył Paweł Cieślik (Bank BGŻ).

Informacja prasowa BGŻ ProLiga

więcej

Włoszczowska nie zwalnia tempa . Ponownie druga!!!

Maja Włoszczowska nie zwolniła tempa i po raz drugi z rzędu wywalczyła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata. W czeskiej miejscowości Nove Mesto mogła nawet wygrać, ale zaliczyła upadek na ostatnim zakręcie.