Sklep Internetowy:605 515 185, 34 307-04-56
sklep@erowery.pl
ul. Sobieskiego 5, 42-217 Częstochowa
Kategorie
Mateusz Taciak zwycięzcą Grodów

33433.jpgMateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) wygrał 49. edycję Szlakiem Grodów Piastowskich. Drugie miejsce na podium zajął jego klubowy kolega Marek Rutkiewicz, a trzeci był młody Niemiec Silvio Herklotz (Team Stolting).

Taciak w klasyfikacji generalnej pokonał Rutkiewicza o 23 sekundy i o 35 Herklotza. 4. miejsce zajął Kamil Gradek (BDC MarcPol) - 1:14, który wyprzedził Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice) - 1:34 straty do zwycięzcy.

W pierwszej dziesiątce "generalki" znaleźli się jeszcze trzej polscy zawodnicy: 7. był Paweł Cieślik (Bauknecht - Author) - 1:56 straty, 8. Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) - 1:56 i 9. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) - 1:57.

Niedzielny etap był indywidualną jazda na czas (Polkowice - Polkowice, 30,2 km). Wygrał go Stefan Schumacher (Christina Watches-Kuma), który wykręcił czas 38:31. Drugie miejsce zajął świetnie spisujący się od początku wyścigu Taciak, który stracił do Niemca tylko 3 sekundy. Trzeci na podium "czasówki" był Nils Politt (Team Stolting) - 11 sek., a 4. Rutkiewicz - 26, któremu świetna jazda na czas pozwoliła wskoczyć na końcowe podium. Piąty na czas był Gradek - 37, który o podium dzielnie walczył od samego początku imprezy i nie poddawał się do końca.

Wielu zawodnikom plany, podczas ostatniego etapu, pokrzyżowała pogoda. Ci jadący później musieli walczyć z deszczem i śliską nawierzchnią. Dość boleśnie doświadczyli tego - jak udało nam się dowiedzieć - choćby Łukasz Bodnar (ActiveJet Team) i Marczyński, którzy upadli na trasie.

W klasyfikacji drużynowej wyścigu wygrali podopieczni Piotra Wadeckiego - CCC Polsat Polkowice. Wyprzedzili oni o 5:50 czeski Etixx, i o 6:05 znakomicie spisujący się na dolnym śląsku Team Stolting. Czwarta była polska grupa Dariusza Banaszka BDC MarcPol, która także była bardzo widoczna podczas tegorocznych Grodów, a piąta ActiveJet Team Piotra Kosmali, po której zawodnikach spodziewaliśmy się więcej.

Klasyfikacje punktową wygrał Rutkiewicz przed Taciakiem, klasyfikację górką Łukasz Owsian przed Rutkiewiczem i Maciejem Paterskim (wszyscy CCC Polsat Polkowice). Klasyfikacja młodzieżowa padła łupem Herklotza.

Za rok jubileuszowa, 50. edycja wyścigu. Miejmy nadzieję, że organizatorzy postarają się przygotować dla zawodników coś specjalnego.